Zubní implantáty

Zubní implantát je jednou z možností jak nahradit jeden či více chybějících zubů. Nahrazujeme tak kořen chybějícího zubu. V porovnaní s tzv. můstkem zde odpadá nutnost brousit okolní zuby. Také čištění v okolí implantátové korunky je jednodušší než u můstkové konstrukce. U větších defektů se pomocí implantátu lze vyhnout snímatelné variantě protézy.

Pacienty na implantologickou konzultaci přijímáme i bez doporučení. Cena nezávazné konzultace včetně vyhotovení 3D RTG snímku je 1 500 Kč.

Zubní implantát

Vhodný kandidát pro implantaci

Samotnému zákroku předchází pečlivé plánování – po klinickém vyšetření následuje 3D CBCT snímek čelisti pro zjištění přesného rozsahu a kvality kosti. Na základě toho zjistíme jestli je zavedení implantátu bezpečné, nebo jestli je potřeby tzv. doplňovat kost nebo dělat její plastiku (augmentace, sinus lift).

Díky použití intraorálního skeneru si můžeme předem připravit chirurgickou šablonou, která pak vede preparační vrták v přesném směru a do předem stanovené hloubky. To zaručuje minimální invazivitu výkonu. Před naplánováním zákroku je samozřejmostí posouzení celkového zdravotního stavu jako i zhodnocení celkového stavu chrupu.

Jaké implantáty používáme?

Existují desítky výrobců implantátů, kteří se předhánějí ve vývoji biokompatibilních úprav povrchu samotného titanového „šroubu“. Na základě dlouhodobých zkušeností nás i kolegů jsme výběr zúžili na českého výrobce Lasak a jihokorejský Megagen. Oba systémy se výborně doplňují jinými dostupnými rozměry a konkrétní výběr provádíme na základě dostupné nabídky kosti.

Jak dlouhý a bolestivý je samotný zákrok?

Zavedení implantátu se provádí v lokální anestezii, stejně jako například vrtání zubu. Zhruba čtvrt hodinu zabere nachystání všech sterilních pomůcek a příprava pacienta (dezinfekce a zarouškování obličeje kolem úst). Samotná úprava kosti před a zavedení implantátu trvá zhruba 30 min. a jedná se o zcela bezbolestný zákrok. Poté klademe důraz na pečlivé sešití a vytvarování dásně nad implantátem.

Kolik stojí implantát a kdy budu mít hotovou korunku?

Zavedení implantátu (první chirurgická návštěva) stojí cca 15 000 Kč. Poté je potřeba vyčkat na vhojení implantátu, tzv. osseointegraci, která trvá 3-4 měsíce dle úvodní nabídky kosti. Pak můžeme pomocí intraorálního skeneru předat data zubní laboratoři, která vyhotoví keramickou korunku. Tomu může předcházet nejdříve provizorní korunka, pokud je potřeba dosáhnout perfektního výsledku v estetické oblasti. Po našroubování finální korunky je provedena závěrečná platba vy výši cca 23tis.Kč (celkem tedy kolem 38tis.Kč). Samostatnou kapitolou je nutnost doplňování kosti ještě před zavedením implantátu, což prodlužuje léčbu o 6-9 měsíců s navýšením o 12-23 000 Kč

Zubní implantát

Jak nás hodnotí naši pacienti

Když jsem se dostala do křesla pana doktora, zjišťuji že je veta po strachu ze zubaře. Pan doktor je velmi příjemný, pečlivý a ruce má snad ze zlata ???? Sestřička je také fajn a moc děkuji za jejich péči.

Petra Picklová

Na zubní pohotovosti jej všichni moc chválili, velmi příjemný člověk, trhání zubů super. Doporučuji.

Václav Kerpl

Dentální hygiena jakou jsem ještě nezažila. Děkuji a za půl roku se budu těšit.

Evička Čásová

Úžasný pan doktor, sestry i dentální hygienistka. Škoda, že nemůžu dát víc hvězdiček ????

Dagmar

Zdrojem recenzí je Google. Všechna hodnocení naleznete zde.